Revelion 2014

Acest Revelion 2014, l-am petrecut frumos! La natură, în crivăț și nămeți! Așa cum se cade unei sărbători de iarnă!

Așadar, pe 31 decembrie, am împachetat o jumătate de casă și am încărcat-o în mașină, spre Charstey, un sătuc mic în jurul Lacului Beaulac… Cabana din lemn se afla chiar la malul lacului, care prin pereții de sticlă din salon, ne oferea o priveliște nemaipomenită! Multă zăpadă, miros de lemn, căldură și foc jucăuș în șemineu, și desigur miros de sarmale care tocmai se găteau la foc mic la aragaz! 😀

Anul acesta nu m-am dat cu săniuța, că-s încă mică! În schimb tati s-a distrat și pentru mine și mami, la sanie, la SPA, la băi de zăpadă! 😀 😀 😀

Sperăm să mai venim la natură, iarna! E tare frumos!

http://youtu.be/fVU65tUY7GU

http://youtu.be/QRGQF5oNpF8

http://www.youtube.com/watch?v=euiNbmol87Y

2 thoughts on “Revelion 2014

  1. Ce poate fi mai bine decit o escapada la natura, chiar și dacă îi iarna, chiar dacă si îi friga principalui sa ai unde sta la calduț. La sigur copii au fost cei mai fericiți, și copii mari tot :D.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *